Σπόρ: Σαρωνει στην κορυφή της Α τοπικής ο Α.Ο.Κυπαρισσίας - kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2009

Σπόρ: Σαρωνει στην κορυφή της Α τοπικής ο Α.Ο.Κυπαρισσίας

Κυριακή 15/2/2009
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ και σαρωτικός ο Α.Ο. Κυπαρισσίας καθαρίζοντας εύκολα τον Ολυμπιακό Καλαμάτας στην έδρα του σε ένα δυνατό αγώνα για γερά νεύρα και με τρελλές επιδόσεις. Ο Α.Ο.Κ στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής της Α τοπικής κατηγορίας υπερασπίστηκε στο πρώτο μέρος επάξια την εστία του, με δυνατές επιθέσεις που τελικά δεν βρήκαν στόχο. Μετά απο μια δυνατή φάση στο 36 λεπτό περίπου ο Καραχάλιος δέχθηκε κίτρινη κάρτα αλλά στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός άλλαξε υπέρ της τοπικής μας ομάδας που μπήκε δυνατά στο παιχνίδι μετά απο μάχες σώμα με σώμα.
Ειδικότερα στο 47 λεπτό αιφνιδίασε τον φιλοξενούμενο με έξυπνη κεφαλιά του Λυδιώτη που βρήκε στα πόδια του Κιουτάκ σκοράροντας άνετα με το 1-0 το οποίο πανηγύρισαν οι φίλαθλοι της ομάδας. Παρά τις ισοδύναμες επιθέσεις ο Ολυμπιακός Καλαμάτας έχασε την δυναμική του με αποτέλεσμα στο 80 λεπτό ο Παπανικολόπουλος με αυτογκόλ να ολοκληρώσει την νίκη για τους αντιπάλους με το 2-0. Ο ΑΟΚ τώρα ανεβαίνει απειλητικά στους 38 βαθμούς κοντά στην 2η θέση και απειλεί την κορυφή της βαθμολογίας!