ΣΠΟΡ: Οκτάσφαιρος ο Α.Ο.Κ. 'καθάρισε' τον Πανθουριακό - kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

Δευτέρα 23 Νοεμβρίου 2009

ΣΠΟΡ: Οκτάσφαιρος ο Α.Ο.Κ. 'καθάρισε' τον Πανθουριακό

23/11/2009
ΟΥΤΕ ένα, ούτε δύο αλλά συνολικά 8 τέρματα κατάφερε να εξασφαλίσει ο Α.Ο.Κ. μετά το κυριακάτικο αποτέλεσμα κόντρα στον Πανθουριακό στο γήπεδο της Κυπαρισσίας. Ασταμάτητος ο ρυθμός της ομάδας απέδειξε ποιος έχει το πάνω χέρι στην συνάντηση αφού από νωρίς στο 4ο λεπτό ο Κιουτάκ άνοιξε το σκόρ δίνοντας τον ρυθμό στην συνάντηση. Μέχρι το 25ο λεπτό φιλοδώρησαν με τέρματα ο Δημήτρης Μικελάτος αλλά και ο Σωτήρης Μικελάτος που κατατρόπωσαν την άμυνα του Πανθουριακού για τα καλά, αλλά η πραγματική έκπληξη ήρθε στο 40ο λεπτό με το έξοχο σούτ του νεαρού Βούλγαρου Αντόνιο Μανόλσκι ο οποίος αποτελεί το πρώτο από τα δύο νέα αποκτήματα του Α.Ο.Κ που έπιασαν δουλειά από αυτή την Κυριακή. Η 5άρα στο πρώτο ημίχρονο όμως φαίνεται ότι δεν ήταν αρκετή αφού οι ποδοσφαιριστές της Κυπαρισσίωτικης ομάδας έπιασαν πάλι δουλειά και φόρα με σκόρερ και δοκάρια από τον Δ. Μικελάτο και μετά από αλλαγή το τελευταίο τέρμα που σφράγισε την νίκη ήρθε κοντά στο 89 με τον Διονυσόπουλο που έπαιξε όλα για όλα. Ικανοποιημένος ο πάγκος της ομάδος και ο Προπονητής που βλέπει ότι φέτος η ομάδα έχει μεγάλη άνοδο ιδίως μετά τις νέες κινήσεις για ενίσχυση του ρόστερ.
Το ευρύ σκόρ του 8-0 δεν αφήνει περιθώρια για περισσότερα σχόλια αφού επίκειται σημαντικοί αγώνες εκτός έδρας μέχρι τις γιορτές όπου θα βγουν αρκετά χρήσιμα συμπεράσματα για την δυναμική της ομάδας. Ανευρος ο Πανθουριακός υπέκειψε απλά στην ανωτερότητα των γηπεδούχων κάνοντας όμως ορισμένες καλές επιθετικές κινήσεις.