Καθάρισε ο Α.Ο.Κ. με 5-0 τον Μιλιτιάδη Πύργου - kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

Δευτέρα 19 Οκτωβρίου 2009

Καθάρισε ο Α.Ο.Κ. με 5-0 τον Μιλιτιάδη Πύργου

Α ΤΟΠΙΚΗ ΣΠΟΡ
ΤΗΝ πρώτη του μεγάλη νίκη με καταιγιδα απο γκόλ στο β ημιχρονο κατάφερε ο Α.Ο. Κυπαρισσίας μετά απο ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο στην έδρα του. Αυτή την φορα ο ΑΟΚ αποκάλυψε τις πραγμαιτκές του δυνατότητες ανεβάζοντας ρυθμούς και ήδη κινείται με άλλο αέρα παρά την πρώτη ισοπαλία στο ξεκίνημα του Πρωταθλήματος. Παρά τις πρώτες ευκαιρίες που είχε ο Μιλτιάδης στο πρώτο ημίχρονο με δοκάρια και επιθέσεις τελικά λύγισε υπο το βάρος των εξελίξεων και την δυνατή επανάληψη αλλά και το ρεκόρ μέσα σε 7 λεπτά να μπαίνουν τα τέρματα το ένα πίσω απο το άλλο.
Ο Α.Ο.Κ. καθάρισε γρήγορα το μάτς με το 47ο λεπτό ο Σ. Μικελάτος μετά απο πλάγιο άνοιξε το σκόρ στο 1-0, αργότερα με ο Κιούτακ τροφοδότησε το Μικελάτο κάνοντας το 2-0 και στο 54ο λεπτό ο Δ. Μικελάτος ανατράπηκε απο τον Μπαχούμα και ο διαιτητής Νίκας έδωσε πέναλντι γράφοντας το 3-0. Η συνέχεια ήταν δικαιολογημένη με τέρματα του Λυδιώτη και το 5-0 να γράφει στο τέλος ο διαιτητής στο αγωνιστικό φύλλο γεμίζοντας θέαμα του φιλάθλους.