Νίκη παραμονής για Νίκη Πλάτης-Τελειώνει σήμερα η Γ τοπική - kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

Κυριακή 24 Μαρτίου 2013

Νίκη παραμονής για Νίκη Πλάτης-Τελειώνει σήμερα η Γ τοπική

Με δύο γκολ στην λήξη του 1ου ημιχρόνου η Νίκη Πλάτης πήρε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς στην μάχη που δίνει για την παραμονή της στην Β΄Τοπική κατηγορία, φτάνοντας τους 21 βαθμούς σε 24 αγώνες. Το άγχος κυριάρχησε στο Α΄ημίχρονο στους παίκτες του Θεόδωρου Γαλανόπουλου, μέχρι την στιγμή που ο Παναγιώτης Κωνσταντόπουλος στο 40ο λεπτό με πλασέ έκανε το 1:0 για την Φιλιατρινή ομάδα, μετά από ωραία μπαλιά του Βλασσόπουλου.
 Λίγα λεπτά αργότερα ο Αντώνης Καψιμάλης ανατράπηκε στην περιοχή, αφού πέρασε τον αμυντικό και ο διαιτητής της αναμέτρησης έδειξε το σημείο του πέναλτι. Ο Κυριάκος Γεωργακόπουλος ανέλαβε ψύχραιμα να στείλει την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας στο 45ο λεπτό το 2:0. Ο προπονητής της Νίκης Θεόδωρος Γαλανόπουλος είπε στο filiatranet μετά την λήξη του αγώνα: "Δύο δύσκολα παιχνίδια έμειναν ακόμη για την προσπάθεια που κάνουμε ώστε να μείνουμε στην κατηγορία και πιστεύω ότι αν παίξουμε σύμφωνα με τις δυνατότητές μας θα πάρουμε τους πόντους που χρειαζόμαστε."
 Τα σημερινά αποτελέσματα της 24ης Αγωνιστικής στην Β΄Τοπική κατηγορία: Νίκη Πλάτης - Α.Σ. Μάνεσι 2-0 Ηρακλής Κυπαρισσίας - Πανιώνιος 2-0 Αστέρας Μικρομάνης - Κεραυνός Καλαμάτας 1-0 Α.Σ. Ανδρούσης - Ατρόμητος Πλατύ 5-0 ΑΕ. Λογγάς - Χανδριναϊκός Π.Σ. 0-1 Α.Ο. Πατίστα - Πανθουριακός 2-4