Δυνατή πρεμιέρα για τον Α.Ο Κυπαρισσίας στην Α τοπική - kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

Δευτέρα 28 Σεπτεμβρίου 2009

Δυνατή πρεμιέρα για τον Α.Ο Κυπαρισσίας στην Α τοπική

28/9/2009
ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ δυνατά και καθαρά ο Α.Ο Κυπαρισσίας πέτυχε τον στόχο του για ένα θετικό αποτέλεσμα την Κυριακή το απόγευμα στο γήπεδο του Γυμνασίου κόντρα στον Ηρακλή Καλαμάτας στη πρεμιέρα της Α τοπικής κατηγορίας, δεδομένου μάλισταότι φέτος έχει θέσει στόχο τον Πρωταθλητισμό και την κατάκτηση του τρόπαιου.
Η πρώτη νίκη της Ομάδας που αποτελεί πρόκριμα για το μέλλον ανοίγει τον δρόμο για τους πρώτους πολύτιμους βαθμούς και την καλή αγωνιστική παρουσία της ομάδας στις επόμενες αναμετρήσεις. Ο έμπειρος Χρήστος Γερολυμάτος βοήθησε στην καλή κατάστασης της ομάδας όπου στο 1ο ημίχρονο είχε αρκετές ευκαιρίες με επιθέσεις των Μοροσάνου και Κιουτάκ, ενώ ο Ηρακλής έχασε μετά απο δυνατή φάση ένα τέρμα στο 26 καθώς ο τερματοφύλακας του ΑΟΚ Χρήστος Σακκάς έσωσε την εστία του μετά απο δυνατή κεφαλιά. Ωστόσο το ενδιαφέρον κορυφώθηκε στο 31ο λεπτό όταν μετά απο έξοχο πλασέ του Γεωργάτου η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα κάνοντας το 1-0 για την τοπική ομάδα. Οι ευκαιρίες συνεχίστηκαν και στον 2ο ημίχρονο με φάσεις κοντά στην αντίπαλη εστία αλλά ο Ηρακλής ισοφάρισε στο 74 με τον Κουτσαντώνη όταν η μπάλα βρήκε σε αμυντικό και κατέληξε στα δίχτυα κάνοντας το 1-1. Ικανοποίηση υπήρξε στον πάγκο τόσο για τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα όσο και το κλίμα που επικρατεί στον ΑΟΚ. Πάντα δυνατά!