ΣΠΟΡ: Πρώτη νίκη του Α.Ο.Κ με 5-0 στο Κύπελλο Μεσσηνίας - kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

Δευτέρα 24 Αυγούστου 2009

ΣΠΟΡ: Πρώτη νίκη του Α.Ο.Κ με 5-0 στο Κύπελλο Μεσσηνίας

ΑΝΕΤΟ πέρασμα έκανε στην πρεμιέρα της Α φάσης του κυπέλλου Μεσσηνίας ο Α.Ο. Κυπαρισσίας που φανερά ανανεωμένος κατόρθωσε να....καταποντίσει σε εκτός έδρας παιχνίδι την αδυάνμη Ανδρούσα με το σκόρ να γράφει 0-5 στη λήξη του β ημιχρόνου. Χωρίς να χάσει ούτε μια ευκαιρία η ιστορική Ομάδα ήταν αρκετά δυνατή και σοβαρή σφραγίζοντας με τον τρόπο αυτό πολύ εύκολα την πρόκριση στους 32 του θεσμού αφού η ομάδα καθάρισε εύκολα το παιχνίδι απο το πρώτο κιόλας ημίχρονο και μάλιστα έβαλε άλλα δύο γκόλ στην επανάληψη.
Ο τεχνικός της ομάδας Χρ. Γερολυμάτος ήταν σίγουρος για την απόδοση των παικτών του, ενώ σε ότι σε ότι αφορά τους σκόρερ της συνάντησης απο τέρματα φιλοδώρησαν την αντίπαλη εστία οι Κιουτάκ, Σιγγέρης, Δ. Μικελάτος, Λυδιώτης και Διονυσόπουλος. Οι μεταγραφες φαίνεται να αποδίδουν και τώρα τα μάτια είναι στραμμένα στους επόμενους αγώνες με καθημερινές σχεδόν προπονήσεις και φυσικά στο Πρωτάθλημα που έρχεται απο την τελευταία εβδομάδα του Σεπτεμβρίου.