ΙΣΟΠΑΛΟΣ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΤΗ ΣΕΖΟΝ ΜΕ 1-1 ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ - kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2016

ΙΣΟΠΑΛΟΣ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΤΗ ΣΕΖΟΝ ΜΕ 1-1 ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ

ΒΑΘΜΟΥΣ και εντυπώσεις μοίρασε ο τελευταίος αγώνας της χρονιάς στην Τριφυλία καθώς με το μέτριο σκορ 1-1 έληξε η αναμέτρηση Κυπαρισσία – Μιλτιάδη την Κυριακή το παόγευμα στο γήπεδο του ΑΟΚ. Οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν με πάθος στο πρώτο ημίχρονο αλλά δεν κατάφεραν μετά από ένα αμφιλεγόμενο τέρμα να ανακάμψουν στην έδρα τους χάνοντας έτσι δύο πολύτιμους βαθμούς που θα ενίσχυαν την δυναμική της τοπικής ομάδας για την νέα περίοδο. Ωστόσο ο Μιλτιάδης που έπαιξε με όλες τις δυνάμεις του πήρε ένα σημαντικό βαθμό με γκολ του Στρατή. Το φιλμ του αγώνα Το 1-0 ο Τριανταφύλλης στο 24’ δημιούργησε μια καλή ευκαιρία, ενώ στο 37’ ο Μπαρσελό βγαίνει απέναντι στον Λαμπρόπουλο ωστόσο η τροχιά της μπάλας κινήθηκε ψηλά άουτ. Στο 23ο λεπτό η ευκαιρία δόθηκε στους γηπεδούχους όταν από κοντινή απόσταση ο Τριανταφύλλης σούταρε στα δίχτυα των αντιπάλων δημιουργώντας το 1-0. Στο 51’ ο Μανδραπήλιας με έξοχο μοίρασμα βρίσκει τον Τριανταφύλλη χωρίς όμως να καταφέρει τελικά να σουτάρει από πλεονεκτική θέση. Στο 59’ ο Κάππος βγάζει την όμορφη σέντρα ο Μπαρσελό αξιοποίησε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 68’ ωστόσο ο Στρατής το 1-1 μέσα από τη μικρή περιοχή με πλασέ, ωστόσο ο διαιτητής του αγώνα μετά την εμπλοκή στη μικρή περιοχή ζήτησε την βοήθεια του επόπτη ώστε να κατοχυρώσει το γκολ υπερ των φιλοξενουμένων προκαλώντας τις διαμαρτυρίες των γηπεδούχων που εκτίμησαν ότι υπήρχε οφ σάιντ νωρίτερα.. Διατητές: Πλακογιάννης Δ., Παπαγιωτόπουλος Ε., Καυκάς Α.
ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ: Λαμπρόπουλος, Ανδρουτσής, Π. Γιαννόπουλος, Μιτρόφ, Δημητρουλόπουλος, Ντιόπ, Σουπούλι, Πετρόπουλος (75’ Καμποσιώρης), Βασιλόπουλος, Τριανταφύλλης, Μανδραπήλιας. ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ: Γιαννόπουλος, Βέλλης, Κάππος (80’ Γαλάνης), Μπαρσελό (70’ Παυλογιάννης), Καραμπότσος, Γαλάνης, Γεωργιόπουλος, Δημόπουλος, Διαμαντόπουλος, Παλιάς, Στρατής. ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΠΟΖΙΚΑΣ