ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ ΠΑΛΕΨΕ ΤΟ ΚΑΛΟΝΕΡΟ ΑΛΛΑ ΠΕΡΑΣΕ Η ΘΟΥΡΙΑ ΜΕ 5-1 - kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

24ΩΡΗ ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΑΠΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ-ΤΡΙΦΥΛΙΑ- ΜΕΣΣΗΝΙΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Σάββατο 23 Σεπτεμβρίου 2017

ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ ΠΑΛΕΨΕ ΤΟ ΚΑΛΟΝΕΡΟ ΑΛΛΑ ΠΕΡΑΣΕ Η ΘΟΥΡΙΑ ΜΕ 5-1

Την πρόκριση του στους «4» του Κυπέλλου Μεσσηνίας εξασφάλισε πριν λίγο ο Πανθουριακός. Η ομάδα της Θουρίας νίκησε με 5-1 στο Δημοτικό Στάδιο της Καλαμάτας το Καλό Νερό και προκρίθηκε στην ημιτελική φάση εκεί όπου θα αντιμετωπίσει σε διπλούς αγώνες τον νικητή της αυριανής αναμέτρησης ανάμεσα στην Καλαμάτα και τον Τσικλητήρα Πύλου (4 μ.μ. γήπεδο Μεσσηνιακού). Ο Πανθουριακός δυακολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο το οποίο έλεηξε 0-0. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως με την είσοδο των Μουλιάτου και Αργυρόπουλου, ο Πανθουριακός ήταν καταιγιστικός και έφτασε εύκολα στη νίκη. Ο Μουλιάτος πέτυχε τρία γκολ (53′, 55′, 83′) και ο δύο ο Κουρούπης (65′ πεν., 88′ ) για τους γηπεδούχους ενώ ο Κορακοβούνης στο 83′ πέτυχε το μοναδικό γκολ του Καλού Νερού.