ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – ΑΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ 0-2. Διπλό στην 3η θέση- ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α ΤΟΠΙΚΗΣ - kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

Κυριακή 4 Φεβρουαρίου 2024

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – ΑΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ 0-2. Διπλό στην 3η θέση- ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α ΤΟΠΙΚΗΣ

Επιστροφή στις νίκες για τον ΑΟ Κυπαρισσίας που επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 του ΑΟ Διαβολιτσίου, ανεβαίνοντας στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν γκολ από τα αποδυτήρια, κράτησαν αυτό το υπέρ τους σκορ μέχρι το ημίχρονο και στην επανάληψη, είχαν την υπεροχή με δύο δοκάρια και με ένα γκολ κλείδωσαν το τρίποντο.

Το Διαβολίτσι, παρότι βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, είχε καλή παρουσία στο πρώτο μέρος και ένα ακυρωθέν γκολ του Σπυρόπουλου ως οφσάιντ. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν είχε το ίδιο ζήλο και μοιραία ήρθε η ήττα.

Στο 1′ ο Βλαχόπουλος εκτέλεσε το φάουλ, ο Ντιόπ πήρε την κεφαλιά για το 0-1.

Στο 54′ ο Βλαχόπουλος έκανε το σουτ, με τον Ανδρουτσόπουλο να αποκρούει και την μπάλα στην συνέχεια να βρίσκει στο δοκάρι.

Στο 56′ σουτ του Θώδη η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 69′ ο Τσουκαλάς σε τετ α τετ νίκησε τον Ανδρουτσόπουλο για το 0-2. Ένα τέρμα που δεν το πανηγύρισε μίας και στο παρελθόν για χρόνια έχει φορέσει την φανέλα του ΑΟ Διαβολίτσίου και με αυτό τον τρόπο έδειξε πόσο σέβεται την ομάδα που υπηρέτησε.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Πλακογιάννης με βοηθούς τους Γιαλλικάρη και Σαπουτζή.

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ: Ανδρουτσόπουλος, Ντελής (63′ Κρεμύδας), Γκότσης, Μπαλόπουλος, Νινιός, Γκελγκέρια, Κουντάνης (77′ Μωραγιάννης), Καπόγλης, Σπυρόπουλος, Σαραντόπουλος (63′ Πατσιώτης), Αναστασίου (63′ Ντάνος)

ΑΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ: Παπάς, Πραντάλος, Ζαφείρης, Ντιοπ, Ντζουβάρας, Γουέσλεϊ, Σπυρόπουλος, Μαλισόβας, Τσουκαλάς (80′ Καραβούλιας), Θώδης (91′ Πολυζογώπουλος), Βλαχόπουλος (91′ Γριβοκωστόπουλος).

Α’ ΤΟΠΙΚΗ: ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ, Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική (18η), στο Πρωτάθλημα της Α’ Τοπικής, έχουν ως εξής: