Αήττητος ο Α.Ο.Κ στην κορυφή της Α τοπικής μετά το 0-3 με το Φαραί - kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

Κυριακή 20 Δεκεμβρίου 2009

Αήττητος ο Α.Ο.Κ στην κορυφή της Α τοπικής μετά το 0-3 με το Φαραί

ΜΕ μια σαρωτική νίκη και επίδειξη ικανοτήτων πέρασε νικηφόρα απο το Α.Ο. Φαραί ο Α.Ο. Κυπαρισσίας με αποτέλεσμα να παραμένει στο θρόνο της Α τοπικής η κορυφαία Ομάδα για την αγωνιστική περίοδο. Ο ΑΟΚ με σερί επιτυχιών νίκησε την Καλαματιανή ομάδα και ετοιμάζεται να αγκαλιάσει το Πρωτάθλημα παρά τις χαμένες ευκαιρίες απο την πλευρά των αντιπάλων.
Πιο αναλυτικά μόλις στο 14ο λεπτό η θρυλική ομάδα κατάφερε να ανοίξει το σκόρ μετά το σούτ του Κουρκουμέλη που επωφελήθηκε ο Δ. Μικελάτος κάνοντας κεφαλιά και σκοράροντας τελια με το 0-1 στα δίχτυα των αντιπάλων. Λίγο αργότερα μετά απο μια αναμέτρηση το εκπληκτικό 0-2 σημειώθηκε απο τον Σύλβιο Μοροσάνου μετά απο εξαιρετικό φάουλ του Λυδιώτη κατάφερε να ξεγελάσει τον Τσούλο γράφοντας ένα ακόμα μοναδικό αποτέλεσμα. Στο β ημίχρονο ο ΑΟΚ ήταν απειλητικός δημιούργησε τις συνθήκες για το 0-3 παρά την απειλή στο 55ο λεπτό του Ανδρουτσή με τον Κιουτάκ να κερδίζει ο Δ. Μικελάτος το φοβερό σούτ που ξέσπασε σε ένα καταπληκτικό γκόλ. Ακολούθησαν κόντρες με φάουλ και μάχη σώμα με σώμα μεταξύ Σλάλοβ και Μανολόφσκι αλλά και την εμμονή του Δ. Μικελάτου για ένα ακόμα τέρμα αλλά κοντραρίστηκε απο τους επιθετικούς του Φαραί που προσπάθησαν να κάνουν ενέργειες με σκοπό να διασώσουν το κύρος της ομάδας τους. Η διαιτησία ήταν ικανοποιητική απο την πλευρά του Ηλία Αλεξέα χωρίς να ακουστούν παράπονα και με τον τρόπο αυτό ολοκληρώνεται σταδιακά η 1η φάση του Πρωταθλήματος...