Εξάσφαιρος ο Α.Ο. Κυπαρισσίας μόνος στην κορυφή.. - kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2009

Εξάσφαιρος ο Α.Ο. Κυπαρισσίας μόνος στην κορυφή..

ΣΤΗΝ κορυφή και το θρόνο του παραμένει ο Α.Ο. Κυπαρισσίας που κατάφερε να φιλοδωρήσει με μια ακόμα 6άρα την Βαλύρα στο παιχνίδι εκτός έδρας. Ο εξάσφαιρος Α.Ο.Κ. είχε δυναμική και στα 90 λεπτά του αγώνα καθώς η ομάδα του Χρήστου Γερολυμάτος νικούσε με 4-0 απο το πρώτο κιόλας ημίχρονο καθορίζοντας την διαφορά στα μέτρα του.
Πιο αναλυτικά μόλις στο 6ο λεπτό ο Κιουτάκ άνοιξε το σκόρ με 0-1 μετά απο έξοχο πλασέ ενώ στο 12ο λεπτό ο Λυδιώτης με πέναλντι ξέσπασε με το 0-2 και έπεται συνέχεια αφού στο 25ο λεπτό ο Γεωργόπουλος με έξυπνη κίνηση σκόρασε με το 0-3 καιστο 35ο λεπτό ο νεαρός αποκτηθεις Αντόνιο καθάρισε έξυπνα με 0-4. Στην επανάληχη και στο 60ο λπετό ο Δημήτρης Μικελάτος ανέβασε το σκόρ και στο 70ο ο Διονυσόπουλος ολοκλήρωσε τον πετυχημένο αγώνα με 0-7 αποδεικνύοντας ότι τίποτα δεν σταματά τον ΑΟΚ που έχει βάλει στόχο μόνο και μόνο το Πρωτάθλημα. Δικαιώνει και την δήλωση στον 936 του Γερολυμάτου ότι σε κάθε αγώνα κυνηγά το τρίποντο καθώς η Ομάδα θέλει να ξεφύγει βαθμολογικά για να έχει τον αέρα της τελικής νίκης και με διαφορά...