Πικρή ήττα για τον ΑΟΚ- Κέρδη για Εράνη και Καλαμάτα - kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

24ΩΡΗ ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΑΠΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ-ΤΡΙΦΥΛΙΑ- ΜΕΣΣΗΝΙΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Κυριακή 20 Μαρτίου 2011

Πικρή ήττα για τον ΑΟΚ- Κέρδη για Εράνη και Καλαμάτα

ΟΔΥΝΗΡΗ και άδικη ήττα υπέστη ο Α.Ο. Κυπαρισσίας στην έδρα του στο πιο άσχημο αγώνα του Πρωταθλήματος κατά γενική ομολογία παρά το δυνατό πρώτο 20λεπτο όπου οι φιλοξενούμενοι ήθελαν πάση θυσία την νίκη και το κατάφεραν με διαφορά τερμάτων στην επανάληψη. Μοναδικός σκόρερ για τους γαλανόλευκους ο Δαραμάρας που έκανε το 1-1 κοντά στο 8ο λπετό μετά απο έξυπνο σούτ στη μικρή περιοχή.
Το άσχημο παιχνίδι στέρησε πολύτιμους βαθμούς απο την γηπεδούχο ομάδα που πλέον βρισκόταν σε απόσταση αναπνοής απο τα Βραχνέικα αλλά τώρα όλα αλλάζουν. Ιδού τα τελικά αποτελέσματα του 6ου ομίλου Δ΄Εθνικής με πολλές ανατροπές και φέτος! Τώρα βέβαια τα φώτα είναι στραμμένα στο επόμενο παιχνίδι με την Εράνη Φιλιατρών...
Ατρόμητος Λάππα-Ολυμπιακός Κεφαλλονιάς 1-0
Αστέρας Μαχαιράδου-Αχιλλέας/Εθνικός Αιγιάλειας 6-2
Καλαμάτα-Σπάρτη 4-0
Ζαβλάνι-Εράνη Φιλιατρών 1-2
Αχαϊκή-Πάμισος 1-1
Κυπαρισσία-Διαγόρας Βραχνέικων 1-4
Τριταιικός-Αστέρας Αμαλιάδας 0-0
Κροκεές-Μεσσηνιακός 0-3