Ισοπαλίες και μεγάλα σκόρ στην 31η αγωνιστική - kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

Κυριακή 17 Απριλίου 2011

Ισοπαλίες και μεγάλα σκόρ στην 31η αγωνιστική

ΜΕ ήττες και ανατροπές ολοκληρώθηκε η αγωνιστικής του 6ου ομίλου της Δ Εθνικής κατηγορίας όπου η μάχη για την παραμονή μεταξύ 3 ομάδων ήταν καθοριστικές για το μέλλον. Οι ισοπαλίες ήταν παράλληλα το μεγάλο θέμα προς συζήτηση και αναλυτικά έχουμε:

Ο Πάμισος έμεινε στο 0-0 με την Εράνη Φιλιατρών καθώς υπο βροχή διεξήχθη ο αγώνας χωρίς να μεταβάλλει το 90λεπτο δεδομένου ότι οι 2 ομάδες πάλεψαν αλλά χωρίς τέρματα μοιράζοντας βαθμούς και εντυπώσεις, ο Αστέρας Αμαλιάδος κατατρόπωσε τον Αχιλλέα Καμαρών με 8-0, η Σπάρτη με τα Βραχνέικα κινήθηκαν σε ισόπαλα τέρματα με 2-2, τα Σαγέικα καθάρισαν με 7-0 τον Μεσσηνιακό. Παράλληλα η Καλαμάτα έφερε ισοπαλία 2-2 με την Αχαική σε ένα παιχνίδι που θα μπορούσε να ήταν καλύτερο, Τριταικός- Κροκεές με 3-0 άνευ αγώνος, το Ζαβλάνι έμεινε στο 0-3 με τον Ατρόμητο Λάππα ενώ ο Α.Ο. Κυπαρισσίας κόλλησε στο εκνευριστικό 1-2 με τον Αστέρα Μαχαιράδου καθώς στο πρώτο ημίχρονο έχανε 0-2 και μεώισε την διαφορά κοντά στο 75 χωρίς όμως να αλλάξει το τελικό αποτέλεσμα με αποτέλεσμα να βρίσκεται πιο κοντά στον υποβιβασμό....και με αρκετές απουσιες παικτών που του στοίχισαν....