ΣΠΟΡ: Ονειρο χαμένο το Πρωτάθλημα για τον Α.Ο.Κ. - kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

24ΩΡΗ ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΑΠΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ-ΤΡΙΦΥΛΙΑ- ΜΕΣΣΗΝΙΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Κυριακή 3 Μαΐου 2009

ΣΠΟΡ: Ονειρο χαμένο το Πρωτάθλημα για τον Α.Ο.Κ.

ΟΝΕΙΡΟ ήταν και πάει το Πρωτάθλημα για τον Α.Ο.Κυπαρισσίας μετά την οδυνηρή ήττα στην Χώρα και αυτή την στιγμή κοντά στην κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος της Α Τοπικής Μεσσηνίας βρίσκεται ο Ολυμπιακός Καλαμάτας μια αγωνιστική πριν το φινάλε έχοντας με ένα βαθμό απο τους υπόλοιπους αγωνιζόμενους. Με την νίκη του εκτός έδρας στην Μεθώνη με 0-2 παρμένει στην κορυφή και δεν απειλείται από την Σπερχογία που υποδέχεται στο γήπεδο του την τελευταία αγωνιστική και απο ότι φαίνεται έχει το εισητήριο της ανόδου στα χέρια της. Υπολογίσιμος παράγοντας παραμένει και ο Τσικλιτήρας Πύλου μεένα βαθμό πίσω από την κορυφή που νίκησε εκτός έδρας το Πεταλίδι με 0-3 και τελευταία αγωνιστική δοκιμάζεται στην Χώρα....
Απογοήτευσε αυτή την φορά τους φιλάθλους η ομάδα της Κυπαρισσίας που παρότι βρισκότανανάμεσα στους διεκδικητές έχασε την κούρσα της ανόδου μετά την ήττα που γνώρισε εκτός έδρας από τον Μιλτιάδη σε ένα συγκλονιστικό αγώνα που έληξε 3-2 με γκολ στις καθυστερήσεις και τις αλλαγές προπονητών πριν το νήμα αλλά και το γεγονός ότι ξεκίνησε καλά αλλά την Ομάδα στηρίζουν μόνο 3 παίκτες και στα 2 ημίχρονα. Σε ότι αφορά τα αναλυτικά αποτελέσματα ήταν ως ακολούθως:
ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ - ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ 3-2
ΕΘΝΙΚΟΣ Μ.- ΟΜΟΝΟΙΑ 0-1
ΦΑΡΑΙ - ΔΩΡΙΟ 3-2
ΜΕΘΩΝΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ. 0-2
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ - ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ 1-1
ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑ - ΗΡΑΚΛΗΣ Κ. 4-1
ΠΕΤΑΛΙΔΙ - ΠΥΛΟΣ 0-3