Οδυνηρή ήττα για την Εράνη- Τρίποντο μόνο για την Καλαμάτα - kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

Δευτέρα 10 Ιανουαρίου 2011

Οδυνηρή ήττα για την Εράνη- Τρίποντο μόνο για την Καλαμάτα

ΟΔΥΝΗΡΗ ήττα γνώρισαν τα Φιλιατρά στην έδρα τους και απο ότι φαίνεται δεν κατάφεραν να πάρουν με τίποτα το τρίποντο αφού τα λάθη στην άμυνα κόστισαν αρκετά. Ισως να ευθύνεται η ραστώνη των διακοπών καθώς ο Προπονητής της Εράνης Τάκης Παναγόπουλος έδειξε ιδιαίτερα προβληματισμένος απο την εξέλιξη πυο σημειώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο με ανεξήγητες φάσεις που δεν οδήγησαν στα αντίπαλα δίχτυα. Ετσι παρότι το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε θετικά η συνέχεια ήταν δύσκολη. Αυτή την φορά το ξεκίνημα για την ομάδα της Τριφυλίας ήτα αρκετά ικανοποιητικό αφού ο Ηλίας Ντινιώτης μετά απο κεφαλιά με έξοχο πλασέ κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα στο 23ο λεπτό ανοίγοντας το σκόρ ολοκληρώνοντας έτσι το πρώτο 45λεπτο του αγώνα χωρίς άλλες εξάρσεις.
Ομως στην επανάληψη τα Σαγέικα κατάφεραν με έξυπνες κινήσεις να αλλάξουν το παιχνίδι φέρνοντας τον ρυθμό στα μέτρα τους καθώς στο 59ο λπετό μετά απο διαδοχικές εναλλαγές της μπάλλας αλλά και λάθη της άμυνας των φιλοξενουμένων ο Νίκος Αποσκίτης των Σαγέικωνκατάφερε να ισοφαρίσει κάνοντας το 1-1 ξεσπώντας σε πανηγύρια για τους αρκετούς φιλάθλους της Αχαικής ομάδας που παρακολούθησαν το παιχνίδι. Ομως αυτό φαίνεται ότι δεν ήταν αρκετο καθώς οι λάθος κινήσεις των γηπεδούχων με άνευρο ρυθμό κόστισαν όταν μετά απο ξαφνική ενέργεια στο 74 οι φιλοξενούμενοι μετά απο δυνατό σούτ άλλαξαν την ρότα σε 2-1 ολοκληρώνοντας τον αγώνα. Χαρακτηριστικό του αγώνα αποτελεί το γεγονός ότι ο Τάκης Παναγόπουλος απο την Εράνη χρειάστηκε να κάνει 3 αλλαγές παικτών όωπς του Δασκαλάκη και Γιάννη αλλά χωρίς αποτέλεσμα στο τελευταίο 20λπετο του αγώνα και μάλλον το βαρύ κλίμα μεταφέρθηκε στα αποδυτήρια όπου έγινε η άποτίμηση της ανεξήγητης ήττας για την τοπική ομάδα. Η φωτό προέρχεται απο τον αγώνα...