Πύρινη νίκη εκτός έδρας για τον Α.Ο.Κ- Καταιγιστική και η Εράνη - kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

Κυριακή 20 Φεβρουαρίου 2011

Πύρινη νίκη εκτός έδρας για τον Α.Ο.Κ- Καταιγιστική και η Εράνη

ΜΕ αρκετά γκόλ ολοκληρώθηκε η σημερινή αγωνιστική στον 6ο όμιλο της Δ Εθνικής κατηγορίας όπου τελικά τόσο η Εράνη που νίκησε όσο και η ισοπαλία του ΑΟ Κυπαρισσίας διαφοροποιούν το βαρόμετρο του βαθμολογικού πίνακα. Σε ότι αφορά τα αποτελέσματα αλλά και τους αγώνες η Καλαμάτα πήρε το τρίποντο στα χαρτιά καθώς δεν κατεβαίνει σε αγώνες η ομάδα των Κροκεών οπότε ήρθε ο καιρός για ξεκούραση μετά την ισοπαλία με την Κυπαρισσία.
Ο Αστέρας Μαχαιράδου νίκησε τον Πάμισο Μεσσήνης με το 2-1 αλλάζοντας τα δεδομένα με γκόλ των Βάλβη και Ματαράγκα ενώ το μοναδικό τέρμα για τον Πάμισο σημείωσε ο Μπεγέτης. Η Εράνη κέρδισε με καταιγιστικό ρυθμό κάνοντας το 5-1 σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι όπου τα τέρματα σημείωσαν ο Μουρούσιας και ο Βασιλόπουλος στο πρώτο ημίχρονο ενώ το 3-1 ήταν η καλύτερη φάση του αγώνα όταν σκόραρε ο Καλαματιανός Θοδωρής Δασκαλάκης ο οποίος μάλιστα μας αφιέρωσε το γκόλ του όπως μας είπε μετά τον αγώνα. Ενα παιδί με πολύ μέλλον ομολογουμένως. Η αποκλειστική φωτογραφία που δημοσιεύουμε προέρχεται απο τον αγώνα της Εράνης που πήρε μια καλή ανάσα στην βαθμολογία....

ΜΑΓΕΨΕ Ο ΑΟΚ -ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ
Νίκη παραμονής πέτυχε η Κυπαρισσία με το Ζαβλάνι να βρίσκεται με το ένα πόδι στον υποβιβασμό, παρότι πριν το τέλος του αγώνα το κοντέρ έγραφε 1-1. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγώνα και πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Μακρή στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης. Η απάντηση από το Ζαβλάνι ήρθε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Πρίφτη να βγαίνει τετ α τετ με τον Μπίζο και με διπλή προσπάθεια να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Το τελικό 1-2 διαμόρφωσε στο 78ο λεπτό ο Μπούρμπος με πλασέ μέσα από την περιοχή.
ΖΑΒΛΑΝΙ: Παπαδόπουλος, Τάκος, Κουρτέσης, Μερλής, Βογιατζής, Λάζαρης, Μήτσουλας(40_Ιωάννου), Αμπατζής, Πρίφτης, Σπυρόπουλος, Ντεμάι
ΚΥΠΑΡΙΣΙΑ: Μπίζος, Μανδραπίλιας, Μπούρδος, Στρατικόπουλος, Λυδιώτης, Δασκαλάκης, Παναγόπουλος, Γεωργόπουλος, Σίγερι(46_Καταβάτης), Κιουτάκ(46_Δαραμάρας), Μακρής