Κοιτάει μπροστά η Εράνη που..βαθμολογικά πλησίασε τον ΑΟΚ! - kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

Τρίτη 8 Φεβρουαρίου 2011

Κοιτάει μπροστά η Εράνη που..βαθμολογικά πλησίασε τον ΑΟΚ!

9/2/2011
Aδική αλλά και πικρή ήταν η ήττα για την Εράνη το μάτς το οποίο παρακολουθήσαμε και παροτι στο πρώτο ημίχρονο το σκόρ είχε διαμορφωθεί στο 0-0 δυστυχώς στο 48 περιπου η άμυνα της ομάδας με τραγικό λάθος έκανε το 0-1 με αυτογκόλ σε κενή εστία κάνοντας ανέλπιστο δώρο στους φιλοξενούμενους που στο δεύτερο ημίχρονο ήταν κατώτετοι των περιστάσεων. Το παιχνίδι είχε ένταση και πάθος απο τους Φιλιατρινούς στο πρώτο ημίχρονο όπου σημειώθηκαν ευκαιρίες αλλά το 0-0 στο τέλος του 45λεπτού δεν μπορούσε να παραμείνει έστω για τον πολύτιμο βαθμό απο μια έμπειρη ομάδα. Ετσι στην επανάληψη κοντά στο 48 το λάθος που σημειώθηκε στην άμυνα με τον Κώτση να βάζει αυτογκόλ δεν ήταν ότι καλύτερο. Ο παίκτης είχε ευκαιρία όμως για μια καλή φάση μετά το 78 όπου δημιούργησε το κλίμα για τέρμα.

Πάντως οι αλλαγές που σημειώθηκε ήταν αρκετές όπου βγήκε ο Γιάννης Κορμπής για να παίξει ο Γκίνης και ακολούθησαν τουλάχιστον 3 αλλαγές απο την πλευρά της Αχαικής. Είχαμε όμως και άσεις κοντά στη μικρή περιοχή με δοκάρι που έχασε η Εράνη. Η ομάδα θα προσπαθήσε πάντως να πάρει το τρίποντο την επόμενη Κυριακή κόντρα στον Ολυμπιακό Κεφαλλονιάς ξεχνώντας την άδικη ήττα στην έδρα της και αξίζει να τονίσουμε ότι οι απουσίες που σημειώθηκαν την Κυριακή θα αποτελούν παρελθόν καθώς επιστρέφει ο Δασκαλάκης και σίγουρα θα έχουμε αρκετές προσαρμογές στο τελικό σχήμα υπο τις οδηγίες του Τάκη Παναγόπουλου....