Φιέστα Πρωταθλητή την Κυριακή για το Καλονερό - kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

24ΩΡΗ ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΑΠΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ-ΤΡΙΦΥΛΙΑ- ΜΕΣΣΗΝΙΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Δευτέρα 15 Μαρτίου 2010

Φιέστα Πρωταθλητή την Κυριακή για το Καλονερό

ΜΟΝΟ το Πρωτάθλημα αγκαλιάζει φέτος ο Παντριφυλιακός Καλονερού που μετά την μεγάλη νίκη του με τα Διόδια στο τελευταίο παιχνίδι με το Κοπανάκι σε λίγα 24ωρα έχει ήδη σφραγίσει την άνοδό του στην Β τοπική κατηγορία. Στον αγώνα διαφήμιση για το τοπικό ποδόσφαιρο που διεξήχθη την Κυριακή στην Ελαία η ομάδα συνέτριψε με 5-2 τα Διόδια αλλά με θέαμα που αποζημίωσε τους φιλάθλους.
Το σκόρ στο πρώτο ημίχρονο άνοιξε μόλις στο 17ο λπετό μετά απο εύστοχο σούτ για την ομάδα του Καλονερου που πέτυχε ο Λαμπρόπουλος γράφοντας το 1-0 αλλά μετά απο λίγη ώρα κοντά στο 26 τα Διόδια ισοφάρισαν με 1-1 μετά απο λάθος στην άμυνα της ομάδας. Ωστόσο η συνέχεια ήταν πλούσια αφού στο 40ο λπετό με ένα άρτιο πλασέ ο Αναγνωστόπουλος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 2-1. Στην επανάληψη η ρέντα για τους Πρωταθλητές διατηρήθηκε καθώς στο 52ο λπετό ο Φραγκούλιας ξεγέλασε την άμυνα των Διοδίων γράφοντας το 3-1 αρκετά άνετα για τους γηπεδούχους. Μετά απο αρκετές καλές φάσεις ο Βλάμης λίγα λεπτά αργότερα καθάρισε για την ομάδα του με το 4-1 και το τελικό 5-1 διαμορφώθηκε στο 75ο λεπτό με την καλή φάση του Λαμπρόπουλου που με πανηγύρια ολοκλήρωσε τον αγώνα. Αξίζει να τονίσουμε ότι το Καλονερό το Σαββατοκύριακο αγωνίζεται στον τελικό αγώνα με το Κοπανάκι όπου ήδη έχει 40 βαθμούς και είναι Πρωταθλητής καθώς στο γήπεδο της Ελαίας θα έρθουν για την απομονή και το πρόγραμμα που ετοίμασε η Ομάδα εκπρόσωποι της ΕΠΣΜ Μεσσηνίας και της Νομαρχίας αλλά και του Δήμου Αυλώνος. Μάλιστα η Διοίκηση της ομάδας όπως δήλωσε ο Πρόεδρος της Ομάδας Σάκης Γαλάνης ετοιμάζει και δείπνο σε κέντρο της Ελαίας την ίδια ημέρα.