ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ ΑΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ – ΑΟ ΜΕΘΩΝΗΣ 2-0 ΜΕ 2 ΓΚΟΛ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ - kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2022

ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ ΑΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ – ΑΟ ΜΕΘΩΝΗΣ 2-0 ΜΕ 2 ΓΚΟΛ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ

Δύο λεπτά πριν την λήξη του αγώνα ο ΑΟ Κυπαρισσίας κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του ΑΟ Μεθώνης και να πάρει την νίκη με σκορ 2-0.

Οι “κυανόλευκοι” τα βρήκαν σκούρα κόντρα στην σκληροτράχηλη ομάδα του Βασίλη Κοσυφολόγου αλλά έστω και με αυτό τον τρόπο ήρθε η 2η συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα.

Ο ΑΟΜ, έφθασε πολύ κοντά στο να πάρει έναν σπουδαίο βαθμό μέσα σε μία δύσκολη έδρα άλλα δεν τα κατάφερε και έτσι γνώρισε την ήττα.

Στο 89′ ο Χ. Μπουτσικάκης έκανε το 1-0 και ένα λεπτό αργότερα ο Μπακατσέλος το τελικό 2-0.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τσουλάκος με βοηθούς τους Μπασιλάρη και Γεωργαντά.

ΑΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ: Δασκαλόπουλος, Καπλάνης (81′ Ζαφείρης), Γεωργιόπουλος, Δημάκης, Π. Μπουτσικάκης, Ντιόπ, Μπακατσέλος, Κύρκο (71′ Ανδρουτσής), Χ. Μπουτσικάκης, Κωνσταντόπουλος (46′ Σπυρόπουλος), Κατσιώλης.

ΑΟ ΜΕΘΩΝΗΣ: Μίντζηρας, Παρασκευόπουλος, Μπίζος, Σεντεμέντες, Δήμος, Παυλόγιαννης, Σπαντιδέας, Μάραντος, Ράλλης, Χρόνης, Τσατάς.