Αδικό το 0-3 του ΑΟΚ επι του Αστέρα Αμαλιάδας - kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

Δευτέρα 27 Σεπτεμβρίου 2010

Αδικό το 0-3 του ΑΟΚ επι του Αστέρα Αμαλιάδας

ΜΟΝΟ ένα ημίχρον κατάφερε να αντέξει ο Α.Ο.Κυπαρισσίας στο γήπεδο του Πύργου κόντρα στον Αστέρα Αμαλιάδας αφού και τα 3 τέρματα μπήκαν σε διάστημα 20 λεπτών μόλις χάρη στον δίμετρο Γκέρτσο που μπήκε δυνατά.
Ετσι στην 2η αγωνιστική δεν τα κατάφερε η ομάδα της Κυπαρισσίας στον εκτός έδρα αγώνα κόντρα στον Αστέρα Αμαλιάδας και ηττήθηκε με σκορ 3-0. Αν και στο πρώτο ημίχρονο η νεοφώτιστη Κυπαρισσία στάθηκε αρκετά καλά και πήγε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-0 , στο δελυτερο μέρος δεν άντεξε την πίεση και δέχθηκε 3 τέρματα. Ο Μπίζος προσπάθησε να διατηρήσει το αξιόμαχο των δυνάμεων της άμυνας αλλά ο ΑΟΚ είχε μεγάλες απουσίες όπως εκείνες των Κιούτακ και Ανδρουτσή που φαίνεται ότι στοίχισαν αρκετά αυτή την φορά. Πάντως η ομάδα τώρα έχει ρεπό μια αγωνιστική οπότε θα συγκροτηθεί για την επόμενη φάση του πρωταθλήματος.