Με το ένα πόδι στη Δ Εθνική ο Μελιγαλάς- Νίκη γοήτρου με 3-2 για την Εράνη - kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

Κυριακή 27 Μαΐου 2012

Με το ένα πόδι στη Δ Εθνική ο Μελιγαλάς- Νίκη γοήτρου με 3-2 για την Εράνη

Ο ιστορικός Εθνικός Μελιγαλά, συνεχίζει την προέλασή του για τη Δ΄ Εθνική, αφού στη σημερινή εκτός έδρας αναμέτρηση απέσπασε πολύτιμη ισοπαλία κόντρα στον ισχυρό Πορτοχελιακό με 1-1. Επίσης, σε συνδυασμό με το «στραβοπάτημα» του Παναρκαδικού που έχασε την ίδια ώρα στο 90+ από το Μολαϊκό με 3-2, ατενίζει με αισιοδοξία τη συνέχεια στο πλαίσιο του 13ου ομίλου και των αγώνων μπαράζ που δίνει για την άνοδο.
ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΑΝΗ ΠΟΥ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕ ΤΡΙΤΗ
Εξάλλου, σήμερα έκλεισε και η αυλαία του 6ου ομίλου της Δ’ Εθνικής με την Εράνη να κερδίζει στα Φιλιατρά τον Αστέρα Αμαλιάδας με 3-2, ενώ ο Πάμισος είχε ρεπό. Στο γήπεδο της Εράνης που παρακολουθήσαμε τον αγώνα ήταν πραγματική διαφήμιση για το ποδόσφαιρο καθώς η Εράνη στο ημίχρονο ήταν 2-2 και κατάφερε στο 72 να πάρει την νίκη γοήτρου με 2 τέρματα που σημείωσε ο νεαρός 14χρονος Σταθόπουλος ο οποίος αποτελεί νέο αστέρι της Τριφυλιακής ομάδας ενώ από ένα γκολ σημείωσε ο Κόλλιας σφραγίζοντας την ποδοσφαιρική περίοδο....
Από κει και πέρα, όσον αφορά την διακύμανση του σκορ στο Πόρτο Χέλι, οι κυανόλευκοι αφού κράτησαν το 0-0 στο α΄ ημίχρονο, στο 11ο λεπτό της επανάληψης οι Αργείτες με κεφαλιά του Ζαραφωνίτη έγραψαν το 1-0 και ο Εθνικός ισοφάρισε στο 84ο λεπτό με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Ηλία Μουρούσια που κέρδισε ο ίδιος.