Α τοπικη με νικες ΑΟΚ και ηγετης ο Τελλος Αγρας - kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

Δευτέρα 22 Οκτωβρίου 2012

Α τοπικη με νικες ΑΟΚ και ηγετης ο Τελλος Αγρας

Τέσσερις «4» αναμετρήσεις διεξήχθησαν σήμερα 21/10 για την 4η αγωνιστική της Α΄ Μεσσηνίας, ενώ αύριο στις 3.30 το απόγευμα έχει προγραμματιστεί η συνάντηση του Δωριέα με τον Α.Ο Διαβολιτσίου.
Αναφορικά με τους κυριακάτικους αγώνες, ξεχώρισε η μεγαλειώδης νίκη του Άγρα με 3-0 επί του Απόλλωνα Καλαμάτας, μπροστά
σε 200 οπαδούς των «ερυθρόλευκων», οι οποίοι έμειναν ικανοποιημένοι απο την
θαυμάσια εμφάνιση των παικτών του Θανάση Λακριντή, και του συνεργάτη του γυμναστή Κώστα Γεωργακόπουλου.
Όσον αφορά την διακύμανση του σκορ, στο 11ο ο Μιχάλης Μπενέτος με απευθείας κτύπημα φάουλ έγραψε το 1-0, στο 66ο λεπτό ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα
τέρματα για τους γηπεδούχους σε 2-0, και στο 83ο λεπτό ο Γρηγόρης Αναστασόπουλος το 3-0 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα
ΚΕΡΚΙΔΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΑΓΡΑ...
Σύμφωνα με τους διοικούντες του Άγρα, η ομάδα τους θα επιστρέψει στην φυσική της έδρα σε τρεις εβδομάδες, καθώς τις δυο
προσεχείς αναμετρήσεις του
πρωταθλήματος δοκιμάζεται εκτός έδρας, ενώ τις προσεχείς ημέρες με την συμβολή της δημοτικής αρχής, θα ξεκινήσουν οι εργασίες για την τοποθέτηση λυόμενης κερκίδας, ώστε να εξυπηρετεί 200
καθήμενους φιλάθλους.
Ο Α.Ο.Κ. 2-3 ΣΤΟΝ Α.Ο. ΜΕΘΩΝΗΣ...
Την ίδια ώρα, ο Α.Ο. Κυπαρισσίας
«καθάρισε» εκτός έδρας τον Α.Ο. Μεθώνης στην έδρα του με 2-3 και σκόρερ για το συγκρότημα της αρκαδιάς οι Ηλιόπουλο, αυτογκόλ του Λίσαρη, και ο Ρουμάνος Maracin, ενώ για τους γηπεδούχους και τα δυο τέρματα πέτυχε ο Λυμπερόπουλος.