ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ – ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ 2-1. Ανατροπή με Καρύδη στην Α1 ΤΟΠΙΚΉ (ΦΩΤΟ) - kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

Δευτέρα 23 Οκτωβρίου 2023

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ – ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ 2-1. Ανατροπή με Καρύδη στην Α1 ΤΟΠΙΚΉ (ΦΩΤΟ)

Σπουδαία νίκη με ανατροπή πέτυχε ο Αστέρας Βαλύρας που επικράτησε με 2-1 του ΠΑΟ Καλού Νερού.
Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ αλλά με δύο γκολ του Καρύδη στο δεύτερο μέρος και στα τελευταία λεπτά πήρε το σπουδαίο τρίποντο.

Αντίθετα, η τριφυλιακή ομάδα έφθασε κοντά σε μία σημαντική νίκη, όμως δέχθηκε την ανατροπή στο 82′ και στο 85′.

Στο 17′ ο Τσοροβάς έκανε το 0-1 για την ομάδα του, όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 58′ ο Μεχμέτι αποβλήθηκε για τους φιλοξενούμενους αφήνοντας την ομάδα του με παίκτη λιγότερο.

Στο 82′ ο Καρύδης ισοφάρισε με σουτ σε 1-1.

Στο 85′ ο ίδιος παίκτης έκανε την ανατροπή και το τελικό 2-1.

Στο 90′ ο Μαρκολέφας πέτυχε γκολ αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γιαλλικάρης με βοηθούς τους Γ. Μιχαλόπουλο και Φωτόπουλο.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ: Ματθαίος – Λίβας, Vasilev, Καστριτσέας, Σχινάς, Μέτσο (70′ Χαρμπίλας), Ζέππος, Κερανούδης (58′ Καρμπαλιώτης), Κουρούσιας, Ζάγουρας (70′ Βλαχάκης), Καραγεώργος (83′ Μιχαλόπουλος), Καρύδης.

ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ: Παλικέστι, Μουσκάι, Κατσίρος, Μαρκολέφας, Παναγιωτόπουλος (35′ λ.τρ. Τσουκαλάς), Φιλάι, Τσοροβάς, Κόλλιας (65′ Αντωνόπουλος), Μεχμέτι, Δριμής, Γεωργαλής.