ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ – ΑΕ ΑΒΙΑΣ 6-0. Ευρεία νίκη για την τριφυλιακή ομάδα - ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - kyparissianews.com- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΦΥΛΙΑ, ΜΕΣΣΗΝΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2023

ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ – ΑΕ ΑΒΙΑΣ 6-0. Ευρεία νίκη για την τριφυλιακή ομάδα - ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Επιστροφή στις νίκες με εμφατικό τρόπο για το Καλό Νερό που επικράτησε εντός έδρας με 6-0 της ΑΕ Αβίας.

Οι γηπεδούχοι με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα τέσσερα στην επανάληψη πήραν το αποτέλεσμα που ήθελαν και ανέβηκαν στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Αντίθετα, η Άβια γνώρισε ακόμα μία βαριά ήττα στο πρωτάθλημα και παραμένει χωρίς νίκη.

Στο 43′ ο Αριδάς άνοιξε το σκορ για το 1-0.

Στο επόμενο λεπτό ο Μητρόπουλος έκανε το 2-0.

Στο 52′ ο Τσοροβάς έγραψε το 3-0.

Στο 54′ ο Τσουκαλάς ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0.

Στο 63′ ο Λυκουρέζος με αυτογκόλ το 5-0.

Στο 78′ ο Μεχμέτι το τελικό αποτέλεσμα (6-0).

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τσουλάκος με βοηθούς τους Αντωνόπουλο και Διακουμάκο.

ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ: Παλικέστι, Μουσκάι, Αντωνόπουλος, Μαρκολέφας, Αρίδας, Μεχμέτι, Μητρόπουλος (58′ Παπαηλίου), Δριμής, Τσοροβάς, Τσουκαλάς, Κόλλιας.

ΑΕ ΑΒΙΑΣ: Κακαλέτρης (63′ Μπεκιάρης), Κλείδωνας (46′ Behari), Μητσέας, Λυκουρέζος, Δ. Σ. Πολυμενέας, Αλντέσκου, Μανωλέας, Δ. Μ. Πολυμενέας, Δημητρακάκος, Ψαλτήρας, Γεωργίκος.

Τα σημερινά αποτελέσματα για το πρωτάθλημα της Β’ Τοπικής κατηγορίας έχουν ως εξής:

ΠΑΟ Καλού Νερού – ΑΕ Αβίας 6-0

Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου – Παναθηναϊκός Καλαμάτας 0-2

ΑΟ Ομόνοια – ΑΟ Φοινικούντας 3-1

Ατρόμητος Πλατύ – Αστέρας Βαλύρας 3-2